Huurders Spoorwijk krijgen huurverlaging

Rechtbank
Laatste update:
donderdag, 17 november 2011 - 13:04
DEN HAAG - Bewoners in twee straten in de Haagse Spoorwijk hoeven van de huurcommissie 40 procent minder huur te betalen. De bewoners van de 31 huurwoningen aan de Rudolf van Brammenstraat en de Vosmaerstraat hadden bij de huurcommissie een zaak aangespannen tegen woningcorporatie Vestia.

Ze wonen al zeven jaar in slecht geventileerde huizen. Vestia heeft inmiddels de meeste ventilatiesystemen vervangen, maar de bewoners eisten huurverlaging.

Die verlaging hebben ze nu met terugwerkende kracht gekregen, tot het moment dat de problemen met de luchttoevoer zijn verholpen.

Reacties

ingezonden reactie Beste bewoners in de haagse spoorwijk Voor een groepje bewoners van het project Hoogeland in Naaldwijk ben ik hun belangen behartiger. Het project bestaat uit een 760 huizen met vloerverwarming, een warmtepomp die zijn warmte (of kou) uit een bron haalt. Ik lees op het internet dat jullie ook warmtepompen hebben en dat de project ontwikkelaar ook Vestia is. Hoogeland wordt nu gebouwd maar al voor de bouw zag ik dat er in het koopcontract iets vreemds stond. Een NMDA (Niet Meer Dan Anders) om de energie prijs te berekenen voor het vastrecht van gebruik op de warmtebron die veel hoger is dan mijn huidige woning met een lagere isolatie waarde. Tijdens mijn ziekte het laatste half jaar kon ik niet veel doen maar dit kon ik nog wel heel goed uitzoeken. Wat al in het begin leek was dus echt waar, Vestia bedonderd de boel door een misleidend koopcontract en dat hebben ze altijd al gedaan volgens hun brief. Vestia geeft aan in de brief dat ze er niets aan gaan doen en dat het komt omdat het huis beter is geïsoleerd, dit is echter onzin, want als je alles goed invult in een EPC check programma ( SenterNovem tool is te downloaden) komt het huis maar net aan de gestelde norm van EPC = 0,8. Al deze normen zijn vastgelegd in bouwbesluiten van de overheid. Ook NMDA komt bij de overheid vandaan en is onderdeel van de energiewet, de energiewet is alleen niet van kracht en daarom worden NMDA’s in een koopcontract verwerkt. Mogelijk dat jullie woningen dus ook zo een contract hebben waardoor jullie te veel betalen. Ik stuur daarom de brief mee maar ook een manier om de NMDA te berekenen ten opzichte van een gasgestookte situatie. In de zeer uitgebreide Excel file staat de vergelijking van een Hoogeland tussen woning met energie prijzen van dit moment, alle gele velden zijn in te geven. In het tabblad ‘NMDA resultaat’ staat de uitkomst. Ik hoop dat het helpt en laat het gerust horen, ook als het niet wordt gebruikt of goed werkt. Misschien kan ik je dan toch verder helpen. Met vriendelijke groet
das veel geld.. minstens 14.000 euro zonder de rente erbij meegerekend.. en dat 31 x dat zal ze leren inderdaad!
JAREN is vestia vol blijven houden dat hier niks aan de hand was ondanks rapporten van tno en de ggd wethouder norder was zelfs op de hoogte van het gebeuren hier in de nieuwbouw woningen in spoorwijk vestia keek en stond erbij wethouder norder keek en stond erbij de bewoners hier moesten het zelf maar uitzoeken het zat waarschijnlijk tussen hun oren nee vestia heeft gewoon een bord voor hun kop en de wethouder ook die had veel eerder in moeten grijpen toen hij zag dat het hier verschikkelijk mis ging en de bewoners steeds meer last van hun gezondheid kregen nu zijn er al veel bewoners met ernstige longklachten en anderen gezondsheid klachten zoals contante moeheid onstoken ogen ooronstekingen oogklachten bloedneuzen en ga zo maar door dan zegt meneer bouwhuis sorry we hadden deze systemen beter moeten onderhouden wat dus helemaal niet werd onderhouden ook zegt hij nog even in het progamma brandpunt wij gaan niet over de gezondheid van de bewoners dan had bij elke instantie de bellen moeten gaan rinkelen wat zegt hij nu wij gaan niet over de gezondheid van de bewoners nee dat is gebleken vestia gaat het om de huurpenningen die zij ontvangen ander kan je bewoners niet zolang aan hun lot over laten slaapkamers vol met schimmel kinderkamers vol met schimmel huizen vol met ongedierte zilvervisjes gezinnen die in de winter in de kou zitten terwijl het in de zomer bloedtje heet is in de woningen met zelfs temperaturen tot 33 graden deze woningen zijn verhuurd als eensgezinswoningen terwijl je nog niet eens normaal kan douchen hier of je eigen scheren met warm water of afwassen hoe haal je het in je hoofd vestia om mensen 8 jaar lang te negeren en hun in u ellende te laten wonen u moet zich eigen echt diep schamen en dan maar hopen dat deze bewoners u ooit vergeven want dit is diep treurig !!!!!!!!
Das gerechtigheid!! Zal Vestia leren om echt wat voor bewoners te doen en meteen als het probleem zich voordoet. Die huurverlaging met terugwerkende kracht zal de huurders met spoed worden uitbetaald, mag ik hopen: wie wat laat is met de huur wordt steeds sneller met 'n echte, dure deurwaarder bedreigd. De kosten van de huurverlaging moeten maar van de riante salarissen van het management worden ingehouden, anders kost het straks alle Vestia-huurders extra huurverhoging op 1 juli 2012....

Nieuwe reactie inzenden

De inhoud van dit veld is privé en zal niet openbaar worden gemaakt.
  • De redactie controleert alle reacties. Het kan dus even duren voordat uw reactie verschijnt.
  • Toegelaten HTML-tags: <p> <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><table><br><td><tr><th><h1><h2><h3><h4><h5><iframe><img><u><iframe>

Meer informatie over formaatmogelijkheden