'Jachtverbod tijdens winterweer'

provincie-zuid-holland
Laatste update:
zaterdag, 4 februari 2012 - 14:52
REGIO - De Partij voor de Dieren in Zuid-Holland vraagt het college van Gedeputeerde Staten een jachtverbod op alle dieren in te stellen vanwege de winterse omstandigheden.
Dieren hebben volgens Carla van Viegen van de Partij voor de Dieren geen enkele kans tegen jagers en zijn verzwakt door de kou. Dat moet voldoende aanleiding zijn om de jacht te sluiten.

Reacties

Voor Anoniem: jagers weten donders goed dat de jacht nu gesloten is. Worden zij nu gepakt tijdens het jagen op de 6 bejaagbare soorten dan is het voor een paar jaar "exit jachtakte". Het enige waar nu sprake van kan zijn is beheer en schadebestrijding i.h.k. van Flora- & Faunawet. Dat is op dit moment de enige legitieme manier om met een jachtgeweer in het veld te zijn. Dat er achter stropers moet worden aangegaan ben ik met je eens. Probleem: veel Wildbeheer Eenheden hebben niet eens een jachtopzichter in dienst en bij politie heeft e.e.a. geen prioriteit cq is er geen capaciteit/kennis om dit aan te pakken. Daarnaast wordt het voor "groene" BOA's door de door staatssecretaris Henk Bleker ingevoerde bezuinigingen ook steeds moeilijker om hier tegen op te treden. Dit om dat er steeds minder " groene" BOA' s zijn.
wakker worden dus!!!
Al is het jachtverbod allang ingegaan. Schijnbaar zijn er nog steeds jagers die dit niet (willen)weten. Niet alleen jagers maar ook b.v. boeren. Laat de jagers maar eens op jacht gaan naar stropers. Helaas dat is een gegeven.waar echt paal en perk aan gesteld moet worden. Dit is gewoon een misdaad. En verder zou men juist in deze tijd , samen met natuurbeheer en b.v. staatsbosbegeer kunnen kijken waar het nodig is om dietreen bij te voederen. Wakken maken op die plaatsen, waar watervogels weer in het water kunnen. Voor deze dieren is open water heel erg belangrijk. En dan zitten wij wel te zeuren om te schaatsen. Maar denk echt eens aan de flora en de fauna.
De natuur z'n werk laten doen.
Geroeptoeter voor de buhne van deze PvdD-dame. Laat ze eerst eens haar huiswerk gaan doen. Zoals marien en Arie aangeven is de jacht op de bejaagbare soorten per 31/1 jl. GESLOTEN. De jacht op haas en fazanthen was overigens op 31/12 jl. al gesloten.
Juist door de kou hebben de jagers, die er normaal ook geen kijk op hebben omdat het mensen zijn, in de gaten wat de zwakke dieren zijn en kunnen ze die schieten. Ook wordt het wild direct diepgevroren dat is beter voor het milieu.

Helaas heeft de PvdD hun huiswerk niet gedaan, het jachtseizoen is op 31 januari gesloten.... Er word dus niet meer gejaagd!

Er word nu alleen alleen aan schade bestrijding gedaan, dit gebeurt op bassis van ontheffingen. Dit gebeurt alleen op dieren die schade veroorzaken aan oa landbouw en bedrijfsmatige visserij en op industrie.

mvg Marien

simpele zielen, goedkoop scoren. De jacht is sowieso al gesloten na 31 januari, dus de partij van de ezels wordt op haar wenken bedient. Gisteren trouwens nog heerlijk haas gegeten!
Ach ja, sterven ze niet door een kogel, dan wel door de kou.... Beetje "Hollands" dier kan echt wel tegen de kou.....
is de partij voor de dieren nog niet verzwakt het wordt eigenlijk wel tijd hier voor ook een stelletje standaard zeurders

Nieuwe reactie inzenden

De inhoud van dit veld is privé en zal niet openbaar worden gemaakt.
  • De redactie controleert alle reacties. Het kan dus even duren voordat uw reactie verschijnt.
  • Toegelaten HTML-tags: <p> <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><table><br><td><tr><th><h1><h2><h3><h4><h5><iframe><img><u><iframe>

Meer informatie over formaatmogelijkheden