Kruispunt Weimarstraat-Valkenboslaan in Den Haag wordt rotonde

DEN HAAG - Het kruispunt van de Weimarstraat met de Valkenboslaan in Den Haag krijgt voor de tweede keer in korte tijd een nieuwe inrichting. De kruising, die in 2010 ook al op de schop ging, wordt nu een rotonde om de verkeerssituatie overzichtelijker te maken.
Eerder zijn al snelheidsdisplays geplaatst en andere maatregelen getroffen. In de Weimarstraat worden nu fietsstroken aangelegd. Ook worden er middengeleiders geplaatst op de Mient, vlak voor de Valkenbosbrug en voor het zebrapad bij de kruising met de Valkenboskade.
Verkeerswethouder Peter Smit: 'We hebben samen met buurtbewoners, de winkeliersvereniging Weimarstraat en de Bavinckschool gewerkt aan het verbeteren van de verkeersveiligheid. Zo is in mei van dit jaar op voorstel van de bewoners besloten maatregelen te nemen waardoor automobilisten minder hard kunnen rijden.'
Uitgerekte rotonde
De rotonde heeft een uitgerekte vorm. Het is de eerste keer dat een rotonde met deze vorm in Den Haag wordt aangelegd. De werkzaamheden starten begin oktober.