Westlandse tuinders zien brood in tomatenpuree

WESTLAND - Kwekers uit het Westland en Pijnacker-Nootdorp gaan mogelijk Hollandse tomatenpuree maken. Het is een van de ideeën om de teelt te vernieuwen en beter aan te laten sluiten bij de wens van consumenten.
Een delegatie onder leiding van tomatenkweker Peter Duijvestijn uit Pijnacker bezocht onlangs fabrikanten in Italië en Turkije. Ze bekeken machines waarmee verse tomatensap en -puree kunnen worden gemaakt. Duijvestijn wil daarvoor tomaten gebruiken die beschadigd zijn.
Tuinders zouden 'anders' moeten leren denken, omdat de internationale concurrentie steeds heviger wordt. Duijvesteijn is bang dat de tuinbouw verdwijnt uit Nederland, zoals in het verleden de textielindustrie in het oosten van het land ter ziele ging. Hij zei dat donderdag tijdens een hoorzitting in de Tweede Kamer.