ADO-eigenaar Wang bedankt opgestapte ex-directeur Fontein voor 'zijn waardevolle bijdrage'

Hui Wang
Hui Wang © Jim van der Deijl
DEN HAAG - ADO Den Haag-eigenaar Wang heeft op de website van de Haagse voetbalclub een dankwoord achtergelaten voor Maarten Fontein, die woensdag opstapte als directeur omdat hij vond dat hij te weinig inspraak had.
'Tot mijn spijt heb ik vernomen dat Maarten Fontein abrupt gestopt is als algemeen directeur van ADO Den Haag. Ik wil hem bedanken voor zijn waardevolle bijdrage aan de club in de laatste maanden en ik wens hem al het goede voor de toekomst.'
Fontein zei donderdag dat hij het niet eens is met de voorwaarden die vanuit China werden gesteld aan het directeurschap. 'Ik mocht me niet meer bemoeien met het voetbal-technische gedeelte, maar er wordt wel geëist dat we volgend seizoen als vijfde eindigen. Bovendien mocht ik ook niet meer met de media praten', aldus Fontein, die ook nog twee maanden salaris tegoed zou hebben.

Zonnige toekomst

De Chinees, die de clubaandelen in januari overnam van Mark van der Kallen, schrijft verder dat hij niet de intentie heeft om ADO Den Haag vanuit de andere kant van de wereld te runnen. 'Samen met de raad van commissarissen zullen wij actie ondernemen om de continuïteit in de leiding van ADO Den Haag te verzekeren.'
Wang ziet de toekomst van de club zonnig tegemoet. 'Na de overwinningen op NAC Breda en PEC Zwolle en het gelijke spel tegen FC Groningen staat ons team er veel beter voor dan een maand geleden, laten we deze goede energie behouden en nooit stoppen met het aanmoedigen van onze spelers!', vervolgt hij.

Wang niet bij ADO - Heerenveen

Hij verontschuldigt zich wel alvast voor zijn afwezigheid zaterdag tijdens de thuiswedstrijd tegen Heerenveen. 'Maar ik zal de ploeg vanuit Beijing net zo gepassioneerd aanmoedigen als jullie allemaal!'