Zwemmen kan weer in Delftse Hout

Archieffoto © Archief
MIDDEN-DELFLAND - De zwemplas in Delftse Hout is weer vrijgegeven. Volgens een woordvoerster van het hoogheemraadschap van Delfland is de parasiet die het water vervuilde, verdwenen.
Voor de plas gold
nadat zwemmers hadden geklaagd over huiduitslag met jeukende beultjes. Uit onderzoek bleek de jeuk te worden veroorzaakt door de platworm trichobilharzia ocellata.
'De parasiet is op zich best moeilijk te bestrijden', aldus de woordvoerster van Delfland. 'Maar de gemeente Midden-Delfland heeft alle vogelpoep weggehaald - de parasiet zit namelijk in watervogels - en we hebben deze week opnieuw getest en de parasiet is weg. Dus we hebben dinsdagochtend het zwemverbod opgeheven.'

Te Werve en Wilhelminapark

Voor het Natuurbad Te Werve in Rijswijk geldt nog steeds een negatief zwemadvies vanwege blauwalg. In het Wilhelminapark, ook in Rijswijk, kan de hele zomer niet gezwommen worden. De plas is vanwege hardnekkige blauwalg helemaal drooggelegd en wordt uitgebaggerd, zodat de alg geen voedingsbodem meer heeft.
Bij het droogleggen is deze week maar liefst 700 kilo vis uit de plas gevist en overgebracht naar een andere plas.
Meer informatie over de kwaliteit van zwemwater in de natuur kan je vinden op www.zwemwater.nl.