Hoogheemraadschap bestrijdt blauwalg in Oegstgeest met waterstofperoxide
Hoogheemraadschap van Rijnland gaat blauwalg te lijf met waterstofperoxide
OEGSTGEEST - In de Klinkenbergerplas in Oegstgeest mag dinsdag en woensdag niet worden gezwommen. Het Hoogheemraadschap van Rijnland wil met het toevoegen van sterk verdund waterstofperoxide blauwalg tegengaan.
Elk jaar heeft de recreatieplas bij warm weer veel last van blauwalg, waar mensen en dieren ziek van kunnen worden.
Met een bootje met daarop sproeiers wordt het waterstofperoxide gelijkmatig aan het water toegevoegd. Voor blauwalg is het chemische goedje dodelijk maar andere micro-organismen en grotere dieren, zoals vogels en vissen, ondervinden er volgens het hoogheemraadschap geen schadelijke gevolgen van.
Succesvolle methode
Het duurt twee dagen voordat het waterstofperoxide weer uit het water is verdwenen. Ook al is de stof niet gevaarlijk, toch mogen recreanten en honden tot donderdag niet het water in.
In het Oosterduinse Meer is in juni dit jaar eenzelfde proef met succes uitgevoerd. Na de behandeling met waterstofperoxide daalde de concentratie blauwalgen met bijna 99 procent.