Paleis Noordeinde in Den Haag opent nog één keer de deuren voor publiek

© Maarten Brakema
DEN HAAG - Het werkpaleis van koning Willem-Alexander, paleis Noordeinde, opent zaterdag nog één keer de deuren voor publiek. Het is de laatste zaterdag in een serie van vier waarop mensen een kijkje kunnen nemen in het paleis in het Haagse stadscentrum.
Je moest een kaartje hebben en die
waren in juni binnen de kortste keren uitverkocht. Zomaar op de bonnefooi binnenlopen was er niet bij.
Uit de Tweede Kamer en de gemeente Den Haag zijn al jarenlang verzoeken gekomen om het koninklijk werkpaleis tijdens de zomervakantie open te stellen. In 2013 zei premier Mark Rutte nog dat dit niet mogelijk was in verband met onder meer veiligheid, privacy en kwetsbaarheid van het gebouw. De koning heeft kort na zijn aantreden opdracht gegeven te onderzoeken of openstelling van het paleis toch mogelijk is.

Konklijke stallen

Niet alleen het paleis, ook de koninklijk stallen openen hun poorten, maar dan doordeweeks. Vier weken lang van dinsdag tot en met vrijdag. De laatste keer dat dat kan is komende week, van 16 tot en met 19 augustus. Of de koninklijke gebouwen in de toekomst vaker zullen opengaan voor publiek is niet duidelijk.