Delft heeft nieuwe burgemeester, Marja van Bijsterveldt geïnstalleerd

DELFT - Delft heeft een nieuwe burgemeester. Tijdens een bijzondere raadsvergadering is Marja van Bijsterveldt geïnstalleerd als burgemeester van de stad. De CDA-politica kreeg vrijdagavond de ambtsketen om. Van Bijsterveldt volgt Bas Verkerk op die na twaalf jaar stopt als burgemeester.
In haar toespraak zei Van Bijsterveldt dat het haar missie is om te verbinden. 'Er zijn mensen die zich niet veilig voelen in hun eigen straat of flat. Waar jongeren soms in twee werelden leven en zich nergens echt bij aangesloten voelen, waar jongeren en volwassenen aan de kant staat. Dat begint soms heel basaal. Zo kent Delft kennisstad nog altijd drieduizend laaggeletterden. Deze situatie van verschil, deze twee werelden is niet alleen voor de betrokkenen triest, het is ook simpelweg levensgevaarlijk voor de samenleving als geheel.'
Ook wil Van Bijsterveldt dat de Delftenaren trots zijn op hun stad. 'Delft heeft een internationale reputatie waar weinig steden in Nederland aan kunnen tippen. Daarom is er alle reden om fier te zijn en geen ruimte te bieden aan negativisme of een gevoel van minderwaardigheid.'

Grenzen trekken


Volgens Commissaris van de Koning, Jaap Smit mag Delft blij zijn met een burgemeester als Van Bijsterveldt. 'Niet alleen vanwege haar ervaring. Ze is ook erg empathisch en kan tegelijkertijd grenzen trekken.'
Van Bijsterveldt was van 2010 tot 2012 minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap in het kabinet-Rutte I. Eerder was ze al staatssecretaris op hetzelfde departement, CDA-voorzitter, burgemeester van Schipluiden en wethouder en gemeenteraadslid in Almere.
De afgelopen drie jaar maakte ze een uitstapje buiten de politiek en was ze directeur van Ronald McDonalds Kinderfonds, een stichting die zorgt dat ouders van kinderen die in het ziekenhuis liggen in de buurt van hun kind kunnen overnachten. Inwoners van Delft kunnen zaterdag kennismaken met de nieuwe burgemeester in het stadhuis op de Markt.