Instellingen

Voetbalclub Erasmus biedt HSV Escamp onderdak: 'Nu weer werken aan verenigingsidentiteit'

© Henk Welink

DEN HAAG - De Haagse voetbalvereniging HSV Escamp krijgt voorlopig onderdak bij stadsgenoot SV Erasmus. Escamp heeft een huurschuld van 17.000 euro bij de gemeente Den Haag en mag daarom geen gebruik meer maken van de gemeentelijke sportvelden.

De

heeft Escamp vooralsnog niet uit de competitie gehaald. De club krijgt van de bond 'even de tijd' om tot een goede oplossing te komen.

Sinds half oktober voetbalden de leden van Escamp op zaterdagen bij Wanica Star en op zondag bij HMSH. 'Van die clubs hebben we zeer veel hulp van gehad in onze zoektocht naar stabiliteit en rust', laat een woordvoerder HSV Escamp weten. 'Maar vanwege het tijdelijke verbod van de gemeente konden wij daar niet onze tijdelijke thuisbasis onderbrengen. Stichting Sportcomplex Erasmusweg reikt ons nu de helpende hand.'

Tijdelijke aard

Sinds dinsdag mag Escamp gebruik maken van de velden, de kantine, de kleedkamers en douches bij Erasmus. 'Door middel van dit initiatief kunnen wij weer werken aan het waarborgen van onze verenigingsidentiteit. Zo kunnen wij weer binnen onze verenigingssfeer aan de slag met de kernbegrippen binding, ontwikkeling en beleving.'

De Stichting Sportcomplex Erasmusweg benadrukt dat het gaat 'om medegebruik van tijdelijke aard'. 'Dit geeft Escamp even wat tijd om de onderhandelingen met de gemeente voor het betrekken van een eigen sportcomplex goed af te kunnen ronden. HSV Escamp zal voor dit medegebruik de Stichting Sportcomplex Erasmusweg financieel compenseren.'