Instellingen

Boze pakketsorteerders PostNL geven leidinggevende gele kaart

Drukte bij pakketbezorgdiensten
Drukte bij pakketbezorgdiensten

WADDINXVEEN - Boos zijn ze, de pakketsorteerders van het distributiecentrum van PostNL in Waddinxveen. Ze zijn ontevreden over de slechte werkomstandigheden en hebben daarom vrijdag een gele kaart overhandigd aan Jeroen Veldstra, directeur HR en Sourcing Pakketten en Logistiek van PostNL.

Mariëtte van der Neut van FNV Flex: 'Onze leden reiken vandaag de gele kaart uit aan PostNL omdat ook zij gele kaarten krijgen bij zaken die de leiding niet bevalt. Medewerkers hebben vaak geen idee wat ze fout doen en waarom ze een gele kaart krijgen. Na twee gele kaarten en één rode kaart volgt ontslag.'

De groep bestaat voornamelijk uit Poolse medewerkers die via uitzendbureau In Person bij PostNL werken. Ze eisen dat zij net als andere collega's vakantiedagen kunnen opnemen met Kerst. Daarnaast willen zij vier dagen van tevoren hun rooster kennen en niet pas op de dag zelf om 14.00 uur.

Te weinig personeel

Postsorteerder Krzysztof Pisarski: 'Wij werken hard maar daar staat weinig tegenover. We voelen ons opgejaagd door te weinig pauzes en vakantie wanneer het voor ons belangrijk is. We willen ons werk goed doen maar dat lukt niet door te weinig collega's. En als wij 's ochtends in de regen staan te wachten totdat we naar binnen mogen, voelen we ons tot op het bot vernederd. Dat voelen we ons ook door het lukraak uitdelen van gele kaarten. Dat moet stoppen.'

'De werknemers willen de arbeidsvoorwaarden van In Person inzien zodat zij beter weten wat hun rechten zijn. Maar ondanks herhaaldelijke toezeggingen is In Person niet bereid dat te verstrekken', zegt van der Neut. 'Wij roepen PostNL op om haar verantwoordelijkheid te nemen en te zorgen dat onze leden respectvol behandeld worden.'