Sneeuwschade glastuinbouw loopt op tot veertig miljoen euro

WESTLAND - Als gevolg van de zware sneeuwval twee weken geleden heeft de glastuinbouw maar liefst veertig miljoen euro schade opgelopen. Dat meldt mediapartner WOS op basis van vakblad Bloemen Planten Nieuws.
Zeker één op de acht tuinders heeft schade overgehouden aan de heftige sneeuwval. Meerdere kassen, ruiten en constructies zijn onder het gewicht van de sneeuw bezweken. Doordat er sprake was van stuifsneeuw, was extra stoken geen oplossing voor de tuinders. Zo gleed sneeuw van hogere kassen op de lagere kassen, waardoor de sneeuw zich al snel kon ophopen.
Naast de schade aan de kassen zelf, hebben ook de gewassen het barre winterweer niet overleefd. Sommige teelten zijn compleet verloren gegaan. Volgens Bloemen Planten Nieuws staat de schadeteller landelijk inmiddels op maar liefst veertig miljoen euro.