Meerdere groepen betogen bij Binnenhof, één aanhouding

DEN HAAG - Verschillende groepen houden woensdag betogingen op het Plein in Den Haag. De politie zegt de situatie rond het Binnenhof onder controle te hebben. Wel is er een persoon voor vernieling aangehouden. Ook hebben twee demonstranten ruzie met elkaar gekregen. 'Ze zijn uit elkaar gehaald en daarmee was het klaar', aldus een politiewoordvoerder.
Onder de betogers bij het Binnenhof, waar deze woensdag de nieuwe Kamerleden worden geïnstalleerd, is de anti-islamgroepering Pegida. Voorman Edwin Wagensveld van Pegida zegt dat zo'n tien tot vijftien mensen van zijn groepering naar Den Haag zijn gekomen om te demonstreren tegen de beëdiging van de moslima Kauthar Bouchallikht van GroenLinks tot Kamerlid. Ook waren er tegendemonstranten.
Volgens Wagensveld probeerden de tegendemonstranten de actie van Pegida te verstoren. Een vrouw zou met een verfballon naar Wagensveld hebben gegooid, die het projectiel kon ontwijken.