Gemengde gevoelens bij sportclubs: 'Blij, maar hadden op meer gehoopt'

De badmintonners van VELO in het duel met het Haagse DKC.
De badmintonners van VELO in het duel met het Haagse DKC. © Orange Pictures
REGIO - Gemengde reacties bij sportclubs na de aangekondigde versoepelingen. Vanaf zaterdag mag er weer door senioren worden getraind, maar wedstrijden en dus ook het spelen van de competitie is nog niet mogelijk. En ook de kantine, een belangrijke inkomstenbron voor de clubs, blijft dicht.
'We zijn blij met de versoepelingen, maar het gaat ons eigenlijk nog niet ver genoeg', zegt Bart van Kruistum, voorzitter van voetbalvereniging Quick Boys in een eerste reactie op de persconferentie van vrijdag. 'We willen sparren met tegenstanders om ons voor te bereiden op de herstart van de competitie. Twee weken wachten op verdere versoepelingen kan volgens mij eerder als de dalende trend in de ziekenhuizen zich doorzet. We willen zo snel mogelijk terug naar normaal en dus ook met publiek.'
Cock Diemel, voorzitter van de Wateringse badmintonclub VELO, is wel overwegend positief. 'We zijn erg blij met de versoepelingen, want nu kunnen alle senioren weer gewoon trainen en onderling wedstrijden spelen', legt hij uit. De zaalsporten lagen al een tijd stil, waardoor de leden van de Westlandse club helemaal de baan niet op konden. 'Alleen ons eerste mocht blijven spelen en trainen, omdat die in de eredivisie spelen', zo legt de voorzitter uit.

'Club aan het uithollen'

Voor de andere badmintonteams ligt de competitie stil, en dat zal volgens Diemel nog wel even zo blijven. 'De bond wilde in eerste instantie de competitie door laten gaan zonder dat we konden trainen. Dat hebben we direct afgeschoten. Het niveau is te hoog om te kunnen spelen zonder te trainen. Dat was gewoon niet verantwoord. We gaan pas weer spelen als alle beperkingen zijn opgeheven.'
Tot die tijd trainen de badmintonners alleen. 'We beginnen zaterdag direct', legt de voorzitter enthousiast uit. 'Iedereen is heel blij dat het weer kan, dus de zaal gaat morgen direct open. Het enige nadeel is wel dat de kantine nog dicht moet blijven. We hebben een eigen hal, dus de rente en kosten gaan gewoon door, terwijl daar al een tijd geen inkomsten tegenover staat. Net als veel horecaondernemers zijn we onze club op deze manier enorm aan het uithollen. Dat is wel tragisch.'

'Onze leden missen de sport'

Ook bij basketbalvereniging The Jumpers uit Den Haag gaan ze zo snel mogelijk het veld weer op. 'Voor onze leden is dit enorm goed nieuws', zegt voorzitter Ton de Gier. 'Onze leden missen de sport echt. Toen we maar tot 17.00 uur mochten sporten hebben we ook op zondag de zaal gehuurd zodat de leden konden trainen. Dan speelden ze op zaterdag competitie en trainden ze op zondag.'
Nu is dat gelukkig niet meer nodig. 'Je merkt dat als er niet gesport kan worden dat er een bepaald soort matheid over de vereniging komt. Wat dat betreft is het ontzettend fijn dat er in ieder geval weer normaal getraind en onderling gespeeld kan worden. We kijken ernaar uit en het verkleint in ieder geval vast de kloof naar het moment dat we wel weer competitie kunnen spelen.'

'Doekje voor het bloeden'

Voor korfbalvereniging De Meervogels uit Zoetermeer voelen de versoepelingen als een doekje voor het bloeden. 'Wij zijn op zich blij dat we in ieder geval weer kunnen trainen', vertelt woordvoerder Eric Plugge. Maar omdat de zaalcompetitie in het korfbal maar tot begin april loopt zijn de gevolgen van het niet mogen spelen groot. 'Het zal wellicht te kort dag zijn om nog een volwaardige zaalcompetitie te kunnen aanvangen.'
Dat terwijl die competitie zo belangrijk is. 'Ook al zijn we content dat er getraind kan worden, zonder een competitie element is het een doekje voor het bloeden. Komende week zullen de ploegen weer kunnen gaan trainen zoals in de 1e weken van afgelopen december en hopelijk met uitzicht op een verkorte zaalcompetitie. We zijn als vereniging teleurgesteld dat de (amateur) sport in het algemeen en de korfbalsport in het bijzonder wederom zwaar getroffen is door de genomen maatregelen.'

'Zuur dat er geen competitie is'

Bij voetbalvereniging Katwijk heeft voorzitter Mart Vergouwen een dubbel gevoel overgehouden aan de persconferentie. 'Natuurlijk zijn we blij dat de senioren weer kunnen trainen. De eerste mensen zullen zich zaterdag al wel melden op het veld. Daar gaan we dan ook wel een plekje voor regelen. Maar het is natuurlijk wel zuur dat er geen competitie gespeeld kan worden. We spelen in de buitenlucht. Als ik dat dan vergelijk met winkels, dan snap ik het niet helemaal.'
De Katwijkse voorzitter baalt ook dat de kantine nog dicht moet blijven. 'De kantine is een belangrijke levensader van de club. Die hebben we gewoon nodig. Maar goed, we mogen als sportsector ook niet te veel klagen. Er zijn branches die veel zwaarder zijn getroffen, zoals de cultuur en de horeca. Dat moet ook gezegd worden. Wij mogen in ieder geval weer aan de slag.'