Tienduizenden euro's ingezameld voor total loss gereden dierenambulance

Dit is de nieuwe dierenambulance
Dit is de nieuwe dierenambulance © Stichting Nationale Dierenzorg
LEIDSCHENDAM-VOORBURG - Vrijwilligers van de dierenambulance in Leidschendam-Voorburg en Wassenaar halen opgelucht adem. Het streefbedrag van 34.500 euro, dat nodig is om hun kapotte dierenambulance te kunnen vervangen, is binnen. Precies op tijd om in de aanstaande drukke periode extra veel dieren in nood bij te staan. 'We zijn enorm blij en dankbaar!'
Begin december kreeg Inez de Ligt slecht nieuws. ‘Twee vrijwilligers die een dier in nood probeerden te helpen, kwamen met hun voertuig tegen een fietstunnel aan', blikt de directeur van Stichting Nationale Dierenzorg terug. 'De deuren konden daardoor niet meer open en de ambulance werd total loss verklaard. Een zure situatie, want we hebben allebei onze ambulances hard nodig.'
Zo zag de dierenambulance eruit
Zo zag de dierenambulance eruit © Stichting Nationale Dierenzorg

Eigen auto's

Na het ongeluk moeten vrijwilligers noodgedwongen regelmatig in hun eigen auto door de regio rijden om dieren te helpen. 'Het is geweldig dat ons team daartoe bereid is, maar het is natuurlijk niet de bedoeling', stelt De Ligt. Haar organisatie startte daarom een inzamelingsactie. 'Eerst werd er vooral gedoneerd door vrienden en bekenden van onze stichting. Maar door de media-aandacht was er een enorme stijging. Op de dag dat de video over de ambulance op TV West en op de website te zien was, zagen we hoge pieken. In die dagen haalden we ruim 15.000 euro op.' De Ligt was verrast door alle gulle gevers. 'Er waren mensen die bijvoorbeeld 10 euro doneerden, maar er zaten ook bedragen van 1000 euro tussen. Echt indrukwekkend.'
Binnen zes weken werd het totale streefbedrag van 34.500 euro opgehaald. 'We hadden nooit gedacht dat het zo snel zou gaan.' De dierenstichting vond een mooie tweedehands ambulance bij een Mercedesdealer in Dordrecht. 'Die sponsoren ons daarnaast door de benodigde ventilatie, dakplaten en zijbalken gratis aan te brengen', vervolgt De Ligt. 'De vrijwilligers hebben het interieur van de kapotte ambulance kunnen redden en plaatsen dat deze dinsdag in de nieuwe ambulance.' Over een week verwacht De Ligt dat haar collega's in de nieuwe ambulance rond zullen rijden.
Een vrijwilliger plaatst het interieur over in de nieuwe dierenambulance | Stichting Nationale Dierenzorg
Een vrijwilliger plaatst het interieur over in de nieuwe dierenambulance | Stichting Nationale Dierenzorg

'Golven van de natuur'

Het streven was om de nieuwe ambulance uiterlijk deze lente te kunnen laten rijden. 'We rijden op de golven van de natuur. Het is extra druk als dieren gaan broeden, daar zat ik wel over in. Ook wordt de tweede ambulance veel gebruikt voor het vervoer van katten en andere huisdieren. We hebben hier namelijk een pension. Tijdens deze pandemie gebeurt het regelmatig dat mensen die ziek worden niet meer voor hun dier kunnen zorgen, die halen wij dan op en krijgen ze bij ons een onderkomen.'