School geeft extraatje in financieel zware tijden: 'Gezinnen hebben het moeilijker'

Foto ter illustratie
Foto ter illustratie © ANP
DEN HAAG - Een ongekend gezicht bij de Haagse basisschool Erasmus: lange rijen wachtende ouders en kinderen. Wachtend op een kerstpakket uit handen van burgemeester Jan van Zanen. Of een gezin het nodig heeft of niet, iedereen krijgt een tas vol etenswaren voor de feestdagen. Een extraatje in deze financieel zware tijden.
'We zien dat gezinnen het moeilijker hebben', vertelt de vervangend directeur van de school Bianca Heijsteeg. 'We zagen al kinderen die zonder boterhamtrommel naar school kwamen en we denken dat het nu voor nog meer gezinnen financieel zwaar is. Kijk maar naar de gasprijzen, ga maar eens boodschappen doen. Dat is niet te betalen.'
© Omroep West
De school vroeg daarom subsidie aan bij het Jeugd Educatiefonds. Met dat geld maakte de buurtsuper een soort kerstpakketten met voedsel. Bewust samengesteld met gezonde producten zoals iedereen ze wel gebruikt: olie, bloem, Harira (maaltijdsoep) en ook: één zakje snoep. Deze week krijgen alle gezinnen van de school zo'n pakket.

Naar elkaar omkijken

'Er is voor gekozen om iedereen een pakket te geven, maar we weten dat sommige gezinnen het niet nodig hebben', vervolgt Heijsteeg. 'Zij kunnen het dan aan iemand anders geven die wél krap zit of het aan de buurtmoeders van onze wijk geven. Zij weten zeker wie wel wat extra's kan gebruiken in de wijk.'
De buurtmoeders van Vredelust zien hoe blij mensen zijn met de pakketten. Zeynep Özdemin: 'Je moet die snuitjes eens zien als ze het pakket aanpakken. Blije ouders en blije kinderen.'

Goede samenwerking school, buurtsuper en buurtmoeders

Maar hoe weten de buurtmoeders nu waar zo'n tas méér dan welkom is? Özdemin: 'Wij zijn als een klein groepje vrouwen vijftien jaar geleden begonnen met activiteiten in de buurt. Van spelletjesmiddagen voor kinderen tot iets voor ouderen. Onze groep is gegroeid en als mensen dan zien dat je dingen voor elkaar krijgt, gaan ze je vertrouwen. Inmiddels kennen wij heel veel mensen en zij kennen ons.'
En zo kan het dat door een goede samenwerking tussen school, buurtsuper en de buurtmoeders veel mensen een 'voedselpakket' hebben. 'Zo moet de wereld eruit zien', aldus Özdemin. 'Samenwerken voor de buurt.'