Van advocaat naar songfestival-finalist: Lien helemaal klaar om 'ons' te vertegenwoordigen

Lien Cornelissen
Lien Cornelissen © Anne van Zantwijk
DEN HAAG - De laatste zanglessen worden afgewerkt, de outfit ligt klaar en de laatste repetities in Den Haag zijn ook al afgevinkt. Lien Cornelissen (40) uit Den Haag is er helemaal klaar voor om Omroep West te vertegenwoordigen tijdens het Regio Songfestival. Onder de naam van haar popformatie LIEN zal zij zaterdag als allerlaatste optreden in de stadsschouwburg in Utrecht. 'De zenuwen moeten nog komen. Die heb ik altijd wel een beetje, maar niet heel extreem. Ik sta niet in de coulisse te kotsen straks', vertelt Lien lachend.
Lien zal Omroep West vertegenwoordigen met het liedje 'Waar ben je dan' dat ze samen maakte met Dylan Siemerink (50), het andere lid van popformatie LIEN. 'Voor mij gaat het lied over het leven in het moment en dat dat best wel een uitdaging is', vertelt Lien. 'Vaak staan we stil bij het verleden en dat het toen beter of mooier was. Of dat je juist bezig bent met wat er in de toekomst moet gebeuren, omdat wij steeds meer willen en steeds verder willen gaan.'
'En de vraag die ik daarbij dus stel, is: waar ben je dan als je nooit in het moment zelf bent?', legt de zangeres verder uit. 'Bijvoorbeeld 'in een schoenendoos op zolder', zoals mijn refrein verder gaat. Dat staat dan voor het verleden', voegt ze toe. 'En 'verstrikt in een hoop kolder', een andere zin uit het refrein, houdt in dat je met allerlei gedachtes bezig bent, maar die niet over dit moment gaan.'

Niets anders dan muziek

Lien groeide op in Ruurlo (Gelderland) en haar passie voor muziek zat er daar al vroeg in. 'Als kind had ik zelf niet zo goed door dat ik best wel kon zingen, maar in groep 8 werd ik opeens gekozen om de hoofdrol in de musical te spelen. Daar begon eigenlijk mijn passie voor muziek en zang', vertelt de Regio Songfestival-finalist.
'Op de middelbare school heb ik muziek als examenvak gedaan en deed ik eigenlijk ook niets anders dan muziek maken. Dus tijdens de pauzes was ik in het muzieklokaal te vinden, na schooltijd bleef ik hangen in dat lokaal en met vriendinnen maakte ik muziek.'

Ministerie van Binnenlandse Zaken

Je zou dan ook denken dat Lien na de middelbare school een muzikale studie is gaan volgen, maar niets is minder waar. 'Ik ben op mijn negentiende naar Nijmegen verhuisd, daar ging ik rechten studeren', grinnikt ze voorzichtig.
'En op mijn 24e ben ik naar Den Haag verhuisd, dat was in 2008. Ik liep daarvoor stage bij het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. Daarom kwam ik toen altijd vanuit Nijmegen met de trein Den Haag binnenrollen en toen dacht ik: daar moet ik zijn, daar gebeurt het. Zo ben ik dus in Den Haag komen wonen.'

Cabaret voor advocaten

Daarna ging ze in Den Haag aan de slag in de advocatuur., maar dat bleek het toch niet helemaal te zijn voor Lien. 'Mijn advocatentijd vond ik eigenlijk helemaal geen leuke tijd. Het leukste uit die tijd was het advocatencabaret. Dat was een mogelijkheid om die gekke wereld te kakken te zetten en dat vond ik wel heel leuk', vertelt ze lachend. 'Ik heb ook helemaal niet getwijfeld om daar aan mee te doen en heb mij meteen ingeschreven.'
Zo kwam de zangeres weer langzaam terug in de de muzikale wereld. Inmiddels gaat ze met de popformatie LIEN, bestaande uit Lien Cornelissen en Dylan Siemerink, de kleine theaters af met een tweede kleinkunstvoorstelling en hebben ze ook al twee albums op hun naam staan.

'Wat wordt er allemaal van mij verwacht?'

Begin september kreeg Lien het telefoontje dat ze Omroep West mag vertegenwoordigen tijdens het allereerste Regio Songfestival. 'Ik was natuurlijk hartstikke blij', zegt ze nog steeds enigszins verrast.
'Maar eigenlijk kwamen er ook meteen heel veel vragen in mij op. Want wat wordt er nu allemaal van mij verwacht? Wat betekent het nog meer naast dat ik een liedje mag zingen tijdens de finale? Eigenlijk was ik meteen heel praktisch ingesteld.'

Aan de slag met choreograaf

Dat was maar goed ook, want in de weken daarna is Lien volop bezig geweest met alle voorbereidingen om haar optreden tot een succes te maken. 'We ben natuurlijk eerst heel hard nagedacht over de act die we willen opvoeren.'
Daarvoor ging ze de samenwerking aan met DAPA, Dutch Academy of Performing Arts. 'Dat is een musicalopleiding in Den Haag. Ik heb hun om advies gevraagd, een choreograaf heeft een choreografie gemaakt voor mijn act en een paar dansers van de musicalopleiding zullen zaterdag meedansen', vertelt de zangeres.
'We hebben er dus voor gekozen dat ik niet met Dylan, het andere lid van LIEN, op het podium zal staan. Hij is namelijk drummer, maar we mogen geen drumstel op het podium hebben. En wat moet hij dan doen op het podium?', legt Lien uit.

'Heel druk gehad'

'Daarnaast hebben we heel veel reclame gemaakt via social media. We hebben een videoclip opgenomen bij het strand en in Diligentia. We zijn bij heel veel radiostations langs geweest om stemmen te werven. We hebben een persmoment gehad met alle finalisten van het Regio Songfestival', somt Lien op.
'Ook de landelijke media wil er meer over weten. Dus we waren zaterdag in de uitzending van Hotel Hollandia met Paul de Leeuw te zien. En we hebben natuurlijk heel veel overleggen gehad met Omroep West over wat er allemaal voor nodig is om deze productie van de grond te krijgen. We hebben het dus heel erg druk gehad', vat de zangeres lachend samen.

Ontbijtbuffet

Maar dit betekent niet dat het nu rustiger gaat worden voor Lien, sterker nog: vrijdag en zaterdag staat de agenda van de zangeres helemaal volgepland. 'Vrijdag ben ik eerst nog op bezoek in de uitzending van West Vandaag en daarna gaan we meteen door naar Utrecht. Daar slapen we in een hotel.'
'De volgende ochtend moet ik alweer vroeg op, want ik heb om 9.00 uur een afspraak bij de kapper zodat mijn haar goed zit tijdens het Regio Songfestival', gaat ze verder. 'En dan hoop ik dat ik daarna nog naar het ontbijtbuffet van het hotel kan, want daar hou ik echt van.'

Kotsen in de coulisse

'Om 12.00 uur moeten we bij de Stadsschouwburg zijn en krijgen we uitleg over wat ons allemaal te wachten staat. Daarna krijgt iedere inzending tijd om op het podium te soundchecken en te repeteren. Vervolgens gaan we waarschijnlijk al eten en moet ik de visagie in', vertelt de zangeres. 'En dan zal de show wel bijna gaan beginnen', voegt ze giechelend toe.
Maar hoe zit het met de zenuwen? 'Die zijn er nog niet. Maar voor het optreden zelf komen die heus nog wel. Die heb ik altijd wel een beetje, maar niet heel extreem. Ik sta niet in de coulisse te kotsen van de zenuwen', grapt ze.

'Ben er klaar voor!'

Ondanks dat Lien nog een behoorlijke planning moet afwerken voordat de show zaterdagavond echt gaat beginnen, staat ze dus al te trappelen om op te treden.
'Ik ben er klaar voor en heb echt heel erg veel zin om naar Utrecht te gaan vrijdag. Dan gaat het echt starten voor mijn gevoel', zegt ze vrolijk. 'Kom maar op met die show!'
Het Regio Songfestival is zaterdag vanaf 20.30 uur live te volgen op TV West, via www.omroepwest.nl en onze app. Vanaf 20.00 uur praten we je op TV West al bij over het Regio Songfestival tijdens de voorbeschouwing met Dennis Weening en Céline Huijsmans. Het songfestival wordt georganiseerd door alle publieke regionale omroepen in Nederland.